Zahrada v kopci

Znáte ten pocit, když se podíváte z ulice přes bránu a zamilujete se na první pohled? Vidíte na bráně ceduli „Na prodej“ a víte, že tento pozemek bude váš? Tak to se mi stalo na podzim nedávno. Doma jsem to řekl své paní a rozhodli jsme se zavolat na číslo z tabule. Předtím jsme si ještě prohlédli v inzerátu na internetu (podle té tabule) další fotky detailů pozemku, které jsem od brány nemohl vidět a v katastru rozlohu a přesné hranice pozemku. Za pár dní jsme se již setkali s majitelkou a začali sjednávat podmínky převodu.

Kdo zažil podobnou situaci, ví velmi přesně, o čem mluvím. A kdo zatím nezažil, toho taková chvíle teprve čeká 😉 Ale genius loci funguje. Za pár dní jsme se znovu vybrali do vesnice, kde ležel ten „náš“ pozemek a prošli jsme se po loukách nad ním, abychom se ujistili, že se nám opravdu líbí, že má pěkné okolí a opravdu chceme koupit tento starý dům (neboť byl opravdu starý a neobyvatelný) a s ním velkou zahradu, která bude po dvaceti letech nevyužívání vyžadovat opravdu hodně práce.

Zahrada v kopci

Pár týdnů trvalo, co jsme se opakovaně setkávali s původní majitelkou a její rodinou, abychom se nakonec dohodli na podmínkách, které byly dobré pro obě strany. Do té doby jsem netušil, jak dlouho trvá převod pozemku na nového vlastníka, ale všechno jsme zvládli. Na jaře už jsme byli majiteli této zahrady a plánovali, co všechno v ní zasadíme, kde to zasadíme a co všechno se nám tam vejde.

A všem známým, kteří se o našem kroku dozvěděli a přišli se podívat na ten zázrak, jsme vysvětlovali, že je chybou vidět staré suché stromy, ovcemi udusanou trávu či nahnutý ovčín. Že my vidíme rozkvetlou zahradu plnou ovocných stromů, keřů drobného ovoce a také zeleniny s květinami.

Museli jsme jim připadat jako blázni. No my jsme měli svou vizi, měli jsme nějaké zahradnické zkušenosti a znalosti a měli jsme chuť zde něco hezké udělat. A měli jsme chuť docházet deset kilometrů z města každý den po práci, abychom si splnili svůj sen o zahradě pod kopcem.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s