Zimní zahrada

Poprvé jsme svou zahradu pod sněhovou přikrývkou viděli ještě dříve, než byla naše. Už jsme se sice s jejím tehdejším majitelem dohodli na podmínkách prodeje, už jsme měli dokonce i smlouvu uzavřenou o prodeji, jen jsme čekali. Na zápis do katastru i ke schválení hypotéky na koupi zahrady. Tedy její části. Nějaké peníze jsme měli na účtech, ale bylo nám jasné, že bude třeba kromě zahrady kupovat i nějaké vybavení, stroje, sazenice, dřevo, bránu, opravit ploty. Že peněz jistě bude třeba hodně.

Ale ani tak jsme se nemohli dočkat, kdy bude naše zahrada skutečně naše. Kdy v katastru budou zapsány u pozemku naše jména, kdy se již nebudou na louce pást ovce a kdy už přijde jaro a my budeme moci sázet ovocné stromy a připravovat záhony pro zeleninu.

Ale nečekali jsme jen tak. Během té doby jsme se byli v zahradě několikrát podívat. Abychom ji „dostali“ do oka, abychom si přímo v ní zkusili rozvrhnout jednotlivé plochy. Abychom se vžili do toho, jaké svahy tu máme a kolik šířky máme k dispozici. Abychom se v zahradě zabydleli.

První zima v naší zahradě

Zima v zahradě je úžasná. I tehdy i pokaždé, když zahradu pokryje sníh, jsem fotografoval. Nejen proto, že se nám naše vysněná zahrada líbí, ale i proto, abychom si vytvořili vzpomínku na její postupný přerod ze zanedbaného pozemku se starými stromy a rezavými ploty v přírodní zahradu s permakulturním pěstováním.

V zimě není v zahradě co dělat. Vždy je to ale krásné místo pro vycházky. V zahradě jsme vlastně v přírodě. Pozemek máme na konci vesnice a za ním je už volná krajina. A to je dostatečný důvod, abychom sem chodili na procházky. Koneckonců, procházíme se po svém 🙂

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s