Správné pěstování je důležité pro květiny i zeleninu

Jako člověk s dobrým srdcem můžete mít rád kytky a mít cit pro jejich pěstování a stejně dosáhnete jen průměrných výsledků a budete mít pocit, že se vám nedaří. A přitom to vše může být jen důsledkem malého opomenutí nebo nějaké neznalosti. Všechny rostliny totiž nejsou stejné a k jejich pěstování také tak nejde přistupovat. Jak vědět, jak se ke které chovat?

Zásadní rozdíly mezi i na pohled podobnými rostlinami bývá v nárocích na kvalitu půdy. To zahrnuje nejen množství živin, ale také propustnost vody a ph, tedy kyselost nebo zásaditost půdy, ve které rostliny pěstujeme. Dále je rozhodující, zda rostlinám prospívá přemíra světla anebo dávají přednost spíše polostínu, aby prosperovaly. No a v neposlední řadě bychom měli vědět, jaký vnější zásah je potřeba nebo se mu vyvarovat. Máme na mysli potřebu řezu nebo spíše nechávat rostliny růst samovolně.

Pěstujeme zeleninu

Souhrnu těchto praktik říkáme Pěstování a vytváříme tím více či méně ideální podmínky všem rostlinám pro růst. A nejen to. I když květiny pěstujeme převážné pro ozdobné květy, u dalších, tak zvaně užitečných rostlin, nám jde především o co největší úrodu plodů. Chceme přece získat ze své zahrady co nejvíce rajčat a paprik při co nejmenším vkladu práce, chceme hodně jablek a hrušek i třešní a chceme aby nám všem naše plody chutnaly a byl jich dostatek pro celou rodinu.

Člověk se učí celý život a platí to i pro zahradníka. Celý život získáváme poznatky a informace, jak správně pěstovat rostliny na balkóně, terase nebo zahradě či ovocném sadu.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s