Vyseté semena je třeba označit

Někteří zahrádkáři prožívají každý rok vzrušující jaro. Po prvotním nadšení a vysetí semen všech plánovaných odrůd zeleniny i okrasných letniček přichází fáze netrpělivého očekávání. Jsou zvědaví nejen, zda všechny semena v sadbovačích ale i roztroušené přímo v zahradě vyklíčí, ale protože už zapomněli co kam vyseli, tak i na to, co jim kde vyroste. My jsme od takového potěšení oproštěni.

Zatímco náhodný výsev do výsevních nádob umožňuje dodatečně hravě určit vyklíčenou rostlinu a vysadit ji do předem určených záhonů, tak při setí přímo do zahrady je to už jiná písnička. Snadno si můžete klíčící zeleninu splést s plevelem a vytrhnout ji…

Přitom tomu všemu chaosu se dá snadno předejít. Důsledně si označit, co jsme kde vyseli. Na výběr je několik možností. K některým sadbovačům se prodávají plastové proužky, na které fixem nebo tužkou napíšete název rostliny. Dají se tyto označovače výsevu koupit i samostatně. Pokud jíte jogurty, ze 400 gramových kelímků si umíte nastříhat takového pásky i sami. No pokud jogurty nejsou součástí vašeho jídelníčku, použijte příbor. Přesněji plastové jednorázové nožíky. Rovněž na ně napište, co je kde vyseté a zapíchněte do země.

Kdo cítí nepřekonatelný odpor k plastům, pro něj máme také dobrou radu. Dřevěný grilovací nožík. Zda ho na označení zasetých plodin použijete jako nový nebo až po absolvování letního grilování, necháme už na vás. V každém případě široká čepel poskytuje dost místa pro popis a zaostřena ručka dovolí snadno píchnout označovač do země.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s